Co zabrać jadąc do Anglii?

Jako, że pandemia jeszcze zupełnie się nie skończyła. Bardzo ważne w dzisiejszych czasach jest to, aby dbać o higienę osobistą. Nie dotykać ust, nie oblizywać palców, czy zacierać oczu. Koronawirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, więc między innymi dobrze jest zasłaniać takie miejsca. Chociaż już od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i twarzy kiedy jesteśmy sami lub z rodziną. Ważne jest, aby w miejscach publicznych, tam gdzie nie da się zachować odległości dwóch metrów mieć jeszcze maseczkę, a także jednorazowe rękawiczki...

W ramach możliwości często należy też korzystać z płynów dezynfekujących o wysokim stężeniu alkoholu. I taki właśnie warto zabrać ze sobą, decydując się na wyjazd do Anglii. Oferujemy przewozy polska Anglia realizowane busem, a cała podróż z nami trwa około jedenaście godzin. Należy też zrezygnować z suszarek do rąk, ponieważ powodują one powstawanie aerozolu w powietrzu, które transportują patogeny. Zwłaszcza dopóki pandemia zupełnie się nie skończy.

Lepsze jest noszenie rękawiczek jednorazowych i mycie z użyciem środków dezynfekujących. Z drugiej strony badania naukowe dowodzą że osuszanie rąk po umyciu jest konieczne, ponieważ znacznie ogranicza to liczbę drobnoustrojów przenoszonych przez dotyk. A ciepło powietrza je niweluje, ale póki co, pamiętajmy, że toalety publiczne, to zawsze było i będzie siedlisko bakterii i wirusów. Dlatego też warto zawsze korzystać z ręczniczków papierowych.

A także z osobistego żelu z alkoholem, który dodatkowo oczyści nam dłonie. Najlepiej w ogóle nie korzystać ze wspólnego ręcznika, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto przed nami miał z nim styczność. Środki bezpieczeństwa są bardzo ważne dzisiaj, bo bez nich jeszcze wiele osób może zachorować. Ale miejmy nadzieję, że niedługo to się skończy. A wirusy i tak, zawsze będą obecne w naszym świecie. Tymczasem jadąc do Anglii pamiętajmy, że tam także można już uprawiać sporty. Nie trzeba już wszędzie chodzić w maseczkach. Ale lepiej zawsze mieć chociaż jedną przy sobie, podobnie jak rękawiczki i żel dezynfekujący. Oraz stosować się do zaleceń służb oraz śledzić bieżące informacje, tam gdzie się aktualnie znajdujemy.


Drukuj   E-mail