Koronawirus, a wyjazd busem do Anglii?

Mimo, że niektóre restrykcje, takie jak brak możliwości wchodzenia do lasów w Polsce już zniesiono. I planowane są kolejne ulgi, związane z tak zwanym "odmrażaniem" gospodarki. To zagrożenie chorobą COVID-19 jest nadal aktualne. Warto więc mieć na uwadze, że nadal należy mieć ze sobą maski ochronne oraz rękawiczki ochronne...

Warto także unikać większych skupisk ludzi, a te jak wiadomo występują czasem w miejscach, gdzie gromadzą się, albo wysiadają podróżni.

W podróż należy zabrać ze sobą środki do dezynfekcji, które zawierają minimum 70% alkoholu oraz jednorazowe rękawiczki, no i mieć założoną maseczkę. Warto także mieć na uwadze, że podróż busem do Anglii jest dość długa a zarówno rękawiczki, jak i maseczka, mogą się zużyć, lub zniszczyć i stać niezdatnymi do użytku. Kilka sztuk na zapas, a także kilka par rękawiczek jednorazowych z pewnością się przyda. Z doświadczenia wiemy, że jeśli komuś pocą się dłonie w rękawiczkach lateksowych, przyda się także talk. Wówczas kolejną parę można będzie założyć bez problemów.

UK Busy ze swojej strony dokłada wszelkich starań żeby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pasażerów !

A jak sytuacja wygląda w Anglii?

Tam nadal zaleca się zakrywać nos i usta maseczką, zwłaszcza jeśli korzysta się z komunikacji miejskiej. A także w miejscach użyteczności publicznej i sklepach. W Anglii także obowiązuje zasada odstępu pomiędzy osobami, który musi wynosić minimum dwa metry. A jeśli chodzi o uprawianie sportu poza miejscem zamieszkania, to jest ono dozwolone, pod warunkiem zachowania wymaganych środków ostrożności. Obecnie w Anglii, ci którzy nie mogą pracować zdalnie, mogą wrócić do pracy. Ale ich także obowiązują środki dotyczące zaostrzonej higieny i wspomniane wcześniej zaostrzenia. Dla przypomnienia, zasady obowiązujące w czasie pandemii koronawirusa:

- noszenie maseczek na twarzy zakrywających usta i nos
- noszenie jednorazowych rękawiczek
- unikanie dotykania twarzy
- zachowanie odległości powyżej dwóch metrów
- posiadanie i korzystanie ze środków do dezynfekcji

Życzymy bezpiecznej podróży UK Busy


Drukuj   E-mail